ПОМОГНИ ЧРЕЗ
SMS С ТЕКСТ:
DMS DIVITE
НА 17 777
стойност 1.00 лв.
Foundation BG | EN
ПОМОГНИ НИ
начало ДИВИНИ НИЕ ДИВАЦИТЕ Организацията Екип диви хора Проекти и програми Дарители и партньори Събития Медийно представяне ВКЛЮЧИ СЕ Дари Стани доброволец Подай сигнал СЪВЕТИ Бозайници Птици Влечуги Земноводни Риби Други ЗАКОНЪТ ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ ГАЛЕРИЯ КОНТАКТИ пациенти
КОНТАКТИ  ГАЛЕРИЯ  ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ  ЗАКОНЪТ  СЪВЕТИ   ВКЛЮЧИ СЕ   НИЕ ДИВАЦИТЕ   ДИВИНИ 
Помогни чрез SMS С ТЕКСТ
DMS DIVITE на 17 777
(стойност 1.00 лв.)

Диви пациенти < НАЗАД

Планинска чинка (Fringilla montifringilla), която най-вероятно се е ударила в прозорец
Планинска чинка (Fringilla montifringilla), която най-вероятно се е ударила в прозорец

Птицата е със закрита фрактура на крило.

Когато поставяте хранилки пред прозорци за пойните птици през зимата, имайте предвид да правите повърхността на прозореца зад хранилката такава, че да не отразява.

Много често докато птиците се хранят, нещо ги подплашва и те панически излитат. Понякога светлината така пада на отразяващата повърхност на прозореца отзад, че те не виждат преградата стъкло и директно се удрят в нея. Ако хранилката е много близо до стъклото поне не са успяли да наберат скорост и се удрят по-леко, но ако е на някакво разстояние и се ударят силно, изходът може дори да е фатален, заради кръвоизлива в мозъка.

Ако се случи, прибирате веднага на тъмно в кутийка с дупки за въздух, добре затворена. В по-леките случаи за половин-един час нещата се разминават и птицата може да се пусне безопасно долу на поляна, не от балкон, защото не е сигурно че ще литне. Няма нужда да пада и да се наранява допълнително.



< Предишен случай Следващ случай >